W Radzie Miejskiej, czyli ... 

ZACHODNIE DROGOWE OBEJŚCIE SZCZECINA

         Dyskusja dotycząca obwodnicy zachodniej Szczecina toczy się już od wielu. W naszym regionie już nikt nie zadaje sobie pytania, czy obwodnica jest potrzebna. Bo odpowiedź jest oczywista. Tak. Jest wręcz niezbędna. Budowa drogi ekspresowej o długości ponad 50 kilometrów, docelowo dwujezdniowej z tunelem pod Odrą, to koszt ponad 4 miliardów złotych. Bez wsparcia tego projektu z budżetu centralnego realizacja obwodnicy zachodniej nigdy nie będzie możliwa.

         Zachodnie drogowe obejście Szczecina odciąży ruch kołowy w lewobrzeżnej części Szczecina, ułatwi dojazd do Polic i Zakładów Chemicznych, z których dziennie wyrusza w Polskę kilkaset TIR-ów z nawozami. Obwodnica poprawi komunikację lokalną między Szczecinem, a Goleniowem i miejscowościami przygranicznymi. Dzięki tej inwestycji ułatwiony zostanie dojazd do przejść granicznych w Rosówku, Kołbaskowie, Lubieszynie i Dobieszczynie.

PROGRAM "MIESZKANIE +"

.„Mieszkanie +” – to pierwszy w Polsce program, który w kompleksowy sposób rozwiązać powinien problemy mieszkaniowe. Czynsz wynajmu własnego „M” wahać się będzie od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy. Wynajem ten docelowo nieść ma ze sobą możliwość dojścia do "własności". Dlatego w Gminie Police program "Mieszkanie +" powinien być realizowany.